چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟

 وقت سفارت کانادا را به چندین صورت حضوری، آنلاین، ایمیلی، تلفنی و وب چت می توانید اخذ نمایید. اما از آن جایی که امور کنسولی سفارت کانادا در تهران تعطیل است برای وقت سفارت بایستی به صورت آنلاین، ایمیلی و یا حضوری از طریق سفارت کانادا و دفاتر VAC موجود در یکی از کشور های همسایه اقدام نمایید. خیلی از شرکت ها برای وقت سفارت کانادا و انگشت نگاری صحبت از اخذ وقت سفارت کانادا از طریق دفاتر VFS گلوبال در داخل تهران می کنند اما متأسفانه یک چنین چیزی امکان پذیر نیست زیرا دفاتر VFS موجود در ایران تنها امور ویزا و انگشت نگاری کشور های فرانسه، هلند، نیوزیلند، بلژیک، اتریش و ... را انجام می دهند و شامل کشورهایی که در داخل ایران سفارت ندارند مانند کانادا نمی شود. 

 
وقت سفارت کانادا حضوری
به دلیل تعطیل بودن امور کنسولی کانادا در ایران، گرفتن وقت سفارت کانادا به صورت حضوری در داخل ایران امکان پذیر نیست و برای گرفتن وقت سفارت کانادا حضوری بایستی به یکی از نمایندگی های CVAC در کشور های همسایه مراجعه نمایید. برای تعیین، تغییر و کنسل کردن وقت سفارت خود به صورت حضوری، بایستی شخصا در ساعات کاری مشخص شده (در ترکیه از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 تا 16:45) به یکی از مراکز درخواست ویزای کانادا مراجعه نمایید و یا از طریق ماشین های سلف سرویس اقدام نمایید. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید از نزدیک ترین مراکز درخواست ویزای کانادا موجود مطلع شوید.
https://visa.vfsglobal.com/tur/en/can/attend-centre
 
وقت سفارت کانادا آنلاین
برای اقدام و گرفتن وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین می توانید به سایت سفارت و یا وبسایت دفاتر کارگزاری VAC و VFS موجود در کشور های همسایه مراجعه نمایید.
برای تعیین وقت سفارت به صورت آنلاین می توانید برای روی لینک زیر کلیک نمایید و به صفحه اصلی منتقل می شود.
https://bit.ly/2SwhFlS
 
 
همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید، در این صفحه شما می توانید وقت سفارت خود را تعیین، تغییر و یا کنسل نمایید. در صورتی که اولین بار است که از این طریق اقدام برای وقت سفارت می کنید  بایستی حساب کاربری خود را در زیر اطلاعات لاگین ایجاد نمایید. لطفا توجه داشته باشید که اطلاعات شخصی شما برای برنامه ریزی وقت سفارت جمع آوری می شود. بنابراین حتما ایمیل شخصی و شماره تماس دقیق خود را وارد نمایید. 15 دقیقه قبل از زمان مشخص شده نیز در مرکز درخواست ویزا حضور داشته باشید.