معرفی جاذبه های توریستی و مکان های دیدنی شهر پاریس

 شاید چیزهای بی شماری درباره پاریس شنیده باشید. شما ممکن است بیش از یک بار در آنجا بوده باشید. اما پاریس شهری است که دارای مکان های دیدنی زیادی است از موزه های کلاس جهانی گرفته تا سنگهای پنهان کمتر شناخته شده ، شما هرگز از ماجراهای ارائه شده خود خسته نخواهید شد. برای کمک به شما در کشف جاذبه های پاریس ، بهترین مکان ها را برای بازدید در پاریس انتخاب کرده ایم . در لیست زیر به معرفی برترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری پاریس پرداخته شده است.

 
1 - برج ایفل (Eiffel Tower )
پاریس بدون برج نماد ایفل آن چه خواهد بود؟  این برج زیبا توسط گوستاو ایفل به مناسبت بزرگداشت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ، در سال 1889 در Exception Universelle در پاریس ساخته  شده است. 324 متر ارتفاع دارد، یکی از پربازدیدترین بناهای تاریخی جهان است که نزدیک به 7 میلیون بازدیدکننده در سال دارد. در طبقه اول برج ایفل که از دو سطح تشکیل شده در 58 متر از سطح زمین قرار دارد همانطور که از نام آن پیداست(Eiffel Tower 58 ) در طبقه دوم ، بهترین منظره از فاصله  115 متر را دارید. سرانجام در طبقه 3 در فاصله 275 متر از زمین، می توانید ببینید که دفتر گوستاو ایفل چه بوده است. برای ماجراجویی بیشتر می توانید از پله ها استفاده کرده و از پله ها صعود کرد .  (1665 پله تا قله). صعود از برج ایفل برای لذت بردن تماشای منظره باشکوه پاریس امری ضروری است.
 
 
2 - کلیسای نوتردام (Notre Dame Cathedral )
کلیسای نوتردام (نوتردام د پاریس) به عنوان یکی از ماندگارترین نمادهای پاریس شناخته می شود ، یک کلیسای جامع کاتولیک رومی در نیمه شرقی Ile de la Cité واقع شده است. این کشور به طور گسترده یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک فرانسه در فرانسه و اروپا به حساب می آید. ساخت این کلیسای جامع که در سال 1163 شروع به کار کرده و در سال 1345 به پایان رسیده است ، یک کلیسای جامع گوتیک با جزئیات معماری هیجان انگیز است - ترکیبی از پنجره های گل رز ، مجسمه های خیره کننده و حکاکی های گوتیک بسیار زیادی که  آن را تزئین کرده اند ، احاطه شده است.
ما به شما توصیه می کنیم که در اطراف کلیسای جامع قدم بزنید، سپس به داخل آن بروید و 387 پله را به بالای برجهای آن صعود کنید. صعود به بالای برج ها می تواند خسته کننده باشد ، اما منظره ای پانوراما از منطقه به دست خواهید آورد و راه آب معروف را از نزدیک مشاهده خواهید کرد.
 
3 – موزه لوور (Louvre Museum )
لوور پر بازدیدترین موزه هنر در جهان است. این ساختمان تاریخی واقع در قلب پاریس، یک کاخ سابق سلطنتی است، دارای ورودی است که با یک هرم شیشه ای براق و 210 هزار متر مربع مساحت و 60،600 نمایشگاه ساخته شده است ، این موزه در لوور واقع شده است ، در اصل قلعه ای است که در اواخر قرن دوازدهم تحت فرمان فیلیپ دوم ساخته شده است. بقایای قلعه در زیرزمین موزه قابل مشاهده است. از مجموعه هنری بی نظیر آن ، شامل برخی از مشهورترین آثار هنری جهان ، مانند "مونا لیزا" لئوناردو داوینچی و "در حال مرگ برده" میکل آنژ ، شگفت زده خواهید شد.
این مجموعه به هشت بخش تقسیم می شود:
 
آثار باستانی مصر (Egyptian antiquities )
آثار باستانی شرقی (Oriental antiquities )
یونانی ، اتروسایی و رومی (Greek, Etruscan and Roman )
هنر اسلامی (Islamic Art )
مجسمه های قرون وسطی ، رنسانس و دوران مدرن (Sculptures of the Middle Ages, Renaissance and Modern Times )
اشیاء هنری (Objects of art )
نقاشی (Paintings )
هنر های گرافیکی ( Graphic arts )
شما میتوانید همه روزه بجز سه شنبه از ساعت 9 صبح تا 6 عصراز موزوه لوور بازدید کنید.
 
 
4- طاق پیروزی یا طاق نصرت (Champs Elysées / Arc of Triumph )
ناپلئون تحت تاثیر معماری روم باستان ، ژان کلگرین را به مأموریت طراحی طاق پیروزی به شکوه ارتش های امپراتوری اختصاص داده . این بنا در قرن 19 ساخته شده و بزرگترین بنای تاریخی در نوع خود در جهان است. مجسمه های چشمگیر ستون های آن را زینت می دهد. علاوه بر این ، نام 558 ژنرال و پیروزی های بزرگ در بالای قوس حک شده است. در زیر Arc de Triomphe آرامگاه سرباز ناشناس فرانسه قرار دارد. تراس پانوراما بالای درب ، منظره زیبایی از پاریس را نشان می دهد. 50 متر ارتفاع ، 45 متر عرض و 22 متر عمق ، Arc de Triomphe در Place de l'Etoile واقع شده است که به سمت شانزه الیزه منتهی می شود که به آن لقب "زیباترین خیابان جهان" داده است. در فاصله 1.9 کیلومتری بین Place de la Concorde و Arc de Triomphe قرار دارد. بسیاری از بوتیک های لوکس (لوئیز ویتون ، کارتیه ، گوئرلین ، مونتبلان ...) ، مکان های تفریحی (لیدو ، سینما) ، کافه ها و رستوران های معروف (Fouquet) وجود دارد.
همه روزه بجز 1 ژانویه ، 1 می ، 8 می ، 14 جولای ، یازدهم نوامبر و 25 دسامبر ، از ساعت 10 صبح تا 9.45 بعد از ظهر می توانید از این مکان بازدید کنید.