چگونه ویزای مجارستان بگیریم؟

کشورهای حوزه شنگن، علی رغم قوانین یکسان جهت اخذ ویزای شنگن ، در خصوص صدور ویزا سخت گیری های متفاوتی دارند. امروزه ویزای مجارستان به علت افزایش مهاجرت به مجارستان تنها به صورت گروهی صادر می گردد. به این معنی که نمی توان جهت اخذ ویزای مجارستان انفرادی اقدام نمود، و تنها می بایست به صورت گروهی به تعداد بیش از 15 نفر اقدام نمود. چنانچه ظرفیت گروه تور به حد نصاب برسد، آژانس سبزینه نسبت به اخذ ویزای توریستی مجارستان برای مسافرین اقدام خواهد نمود.
 
 
سبزینه به عنوان آژانس مسافرتی ویزای مجارستان در ابتدا با بررسی مدارک و شرایط فعلی متقاضی، درصد شانس ویزای مجارستان را ارزیابی و برآورد می کنند. چنانچه متقاضی از شرایط نامناسب و مدارک ناکافی برخوردار باشد، آژانس سبزینه از عقد قرارداد با متقاضی خودداری می نماید.
 
خدمات ویزا آژانس هواپیمایی سبزینه در حوزه مجارستان شامل اخذ ویزای مجارستان ، اخذ وقت سفارت مجارستان ( وقت vfs مجارستان )، تکمیل فرم ویزای مجارستان ، ارائه مشاوره در خصوص نحوه تهیه مدارک (خصوصاً مدارک مالی)، تنظیم برنامه سفر دقیق جهت ارائه به vfs مجارستان ، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در روز وقت سفارت ، همراهی متقاضی در شرکت vfs مجارستان ، بلیط هواپیما خارجی ، رزرو هتل خارجی با کارت اعتباری بین المللی و خرید آنلاین بیمه مسافرتی توسط وب سایت سبزینه می باشد.
 
لازم به ذکر می باشد خدمات فوق به صورت تفکیک شده نیز ارائه می گردد.
 
متقاضیان خدمات ویزای مجارستان می توانند جهت مشاوره ویزای مجارستان و تخمین درصد شانس ویزای مجارستان با کارشناسان آژانس سبزینه تماس حاصل فرمایند. کمی پایین تر به لیست مدارک لازم برای ویزای مجارستان پرداخته شده است.
 
جهت مشاهده ویزا های اخذ شده از طریق سبزینه، بر روی لینک اینستاگرام واقع در فوتر پایین صفحه کلیک نمائید.
 
 
جهت اخذ ویزای شینگن مجارستان می بایست ابتدا درخواست وقت سفارت مجارستان به صورت گروهی از طرف آژانس مسافرتی سبزینه به کنسولگری سفارت مجارستان ارسال شود. سپس کنسولگری این درخواست را به دفتر VFS تهران ارجاع داده، و زمان انگشت نگاری برای مسافرین اعلام خواهد شد. مسافران می بایست در روز تعیین شده به دفتر VFS Global تهران واقع در میدان هروی، مرکز خرید هروی سنتر جهت ارائه مدارک مورد نیاز برای ویزای مجارستان و انجام انگشت نگاری مراجعه نموده، و تا زمان اعلام جواب ویزای مجارستان در انتظار بمانند.
 
دفتر VFS گلوبال تهران به عنوان نماینده رسمی کشور مجارستان مسئولیت انجام امور مربوط به اخذ ویزا شنگن از جمله دریافت مدارک، بررسی مدارک و انگشت نگاری را بر عهده گرفته است. متقاضیان می بایست جهت اخذ ویزا مجارستان به این مرکز مراجعه نمایند. تنها در صورت اخذ ویزای ملی مجارستان ( ویزای نوع D مجارستان ) می بایست به دفتر کنسولگری مجارستان مراجعه نمود.
 
انواع ویزای مجارستان
 
 
انواع ویزای مجارستان در دو دسته ویزاهای کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود، که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.
 
ویزای کوتاه مدت مجارستان
ویزای کوتاه مدت مجارستان به دسته ای از ویزاها اطلاق می گردد که مدت اعتبار آن تا سقف 90 صادر گردد. این دسته از ویزاها شامل ویزای نوع A، ویزای نوع B و ویزای نوع C مجارستان می شود که در ادامه به معرفی هر یک از زیرمجموعه آن ها خواهیم پرداخت.
 
ویزای توریستی مجارستان
ویزای توریستی مجارستان همان ویزای نوع C مجارستان می باشد که جهت اهداف گردشگری اخذ می گردد. دولت مجارستان به علت افزایش مهاجرت به مجارستان این نوع از ویزا را تنها به صورت گروهی صادر می نماید. به این معنی که جهت اخذ ویزای توریستی مجارستان می بایست گروه مسافرین 15 نفره به حد نصاب رسیده، و سپس آژانس سبزینه جهت اخذ وقت سفارت و اعلام لیست اسامی به شرکت VFS مجارستان در تهران اقدام نماید.
 
مدت اعتبار ویزای مجارستان با توجه به مدت درخواستی و شرایط و اعتبار متقاضی متفاوت می باشد. در حال حاضر مدت اعتبار ویزای مجارستان حدود 20 تا 25 روز، و مدت مجاز اقامت در مجارستان حدود 5 تا 20 روز می باشد. مدت اعتبار ویزا به معنی Validity و مدت مجاز اقامت به معنی Duration of Stay می باشد. لازم به ذکر می باشد در حال حاضر ویزای مجارستان مولتی صادر نمی گردد. به این معنی که متقاضی با ویزای سینگل مجارستان می تواند تنها یک بار به خاک مجارستان ورود کرده، و به محض خروج وی از خاک مجارستان اعتبار ویزا باطل می گردد.
 
دارنده ویزا توریستی مجارستان اجازه کار یا تحصیل در مجارستان نداشته، و تنها مجاز به گردشگری و در صورت کافی بودن مدت مجاز اقامت، مجاز به درمان می باشد.
 
ویزای توریستی مجارستان بدون دعوتنامه
چنانچه جهت اخذ ویزای توریستی مجارستان بدون دعوتنامه اقدام شود، می بایست نسبت به تهیه واچر رزرو هتل خارجی اقدام نمود. چنانچه متقاضی از شرایط مناسب و مدارک کافی (خصوصاً تمکن مالی و گردش حساب) برخوردار باشد، نیازی به تهیه دعوتنامه از مجارستان نخواهد بود.
 
ویزای توریستی مجارستان با دعوتنامه
در حال حاضر به علت سختگیری دولت مجارستان، اخذ ویزای توریستی مجارستان با دعوتنامه توسط آژانس سبزینه اقدام نمی شود. اخذ ویزای مجارستان تنها به صورت گروهی و همراه با رزرو هتل امکان پذیر می باشد. احتمال ویزا شدن مجارستان به صورت انفرادی بسیار ضعیف می باشد. لذا تنها در صورتی که گروه مسافرین 15 نفره به حد نصاب برسد، آژانس سبزینه اقدام به اخذ ویزای مجارستان گروهی می نماید.
 
ویزای تجاری مجارستان
ویزای تجاری مجارستان به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت اهداف تجاری (Business) اخذ می گردد. این اهداف می تواند شامل شرکت در یک جلسه، عقد یک قرارداد و … باشد. جهت اخذ ویزای تجاری مجارستان می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه تجاری از مجارستان اقدام نموده، و سپس مدارکی که نشان دهنده همکاری فی مابین شرکت ایرانی و شرکت مجارستانی باشد ارائه نمود.
 
ویزای کاری مجارستان
ویزای کاری مجارستان به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت کار در مجارستان اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای کاری مجارستان می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه کاری از مجارستان اقدام نموده، و سپس به همراه دیگر مدارک به مرکز انگشت نگاری مجارستان مراجعه نمود. لازم به ذکر می باشد تنها افراد خاص و متخصص قادر به اخذ ویزا کاری مجارستان می باشند.
 
ویزای تحصیلی مجارستان
ویزای تحصیلی مجارستان به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت تحصیل در مجارستان اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه تحصیلی از مجارستان اقدام نموده، و سپس به همراه دیگر مدارک به مرکز انگشت نگاری مجارستان مراجعه نمود. ارائه مدارکی که اثبات کننده توانایی تأمین هزینه تحصیل در مجارستان در طول مدت اقامت محصل باشد الزامی است.
 
ویزای ملاقات خانواده و دوستان مجارستان
ویزای ملاقات خانواده و دوستان مجارستان به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت بازدید از خانواده در مجارستان اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای بازدید خانواده مجارستان می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه از مجارستان نموده، و سپس نسبت به اخذ ویزا نوع C مجارستان یا همان Hungary Visitor Visa اقدام نمود.
 
ویزای ترانزیت فرودگاهی مجارستان
ویزای ترانزیت فرودگاهی مجارستان یا ویزای نوع A مجارستان به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت توقف و تعویض پرواز در فرودگاه مجارستان اخذ می گردد. دارنده این نوع از ویزا اجازه خروج از فرودگاه نخواهد داشت.
 
ویزای ورود مجدد مجارستان
ویزای ورود مجدد مجارستان یا ویزای بازگشت مجارستان مخصوص افرادی است که مجوز اقامت دائم مجارستان را دارند. چنانچه این افراد قصد بازگشت به مجارستان داشته باشند ولی مجوز اقامت دائم مجارستان آن ها مفقود، دزدیده یا اعتبار آن به پایان رسیده باشد، نیاز به اخذ ویزای بازگشت مجارستان خواهند داشت.
 
منبع: سبزینه