چگونه از پرواز نیکان وقت سفارت فرانسه بگیریم؟

وقت سفارت فرانسه را می توانید از طریق سفارت فرانسه و یا دفتر خدمات ویزا VFS گلوبال بگیرید. برای گرفتن وقت عادی سفارت فرانسه از طریق VFS باید ایمیلی با اطلاعات لازم درباره سفرتان و پاسپورتتان به آدرس appointmentfrance@vfshelpline.com ارسال نمایید و بعد از تقریبا یک هفته تاریخ موجود را برای شما ارسال می کنند. برای گرفتن وقت عادی سفارت فرانسه از طریق سفارت فرانسه بایستی به سایت سفارت فرانسه Visas.teheran@diplomatie.gouv.fr مراجعه نمایید. در صورتی که وقت و حوصله کافی برای این کار را ندارید یا متقاضی وقت فوری سفارت هستید می توانید از طریق شرکت پرواز نیکان اقدام نمایید. مشاورین پرواز نیکان شما را در این امر راهنمایی می کنند و در تکمیل مدارک لازم برای ویزای فرانسه به شما کمک می کنند.
 
مراحل گرفتن وقت سفارت فرانسه
مراحل گرفتن وقت سفارت فرانسه به شکل زیر است:
در ابتدا شما باید ببینید که آیا شرایط لازم برای گرفتن ویزای فرانسه را دارید یا خیر. در صورت دارا بودن شرایط، شما باید ببینید که هدفتان از سفر به کشور فرانسه چیست و کدام یک از انواع ویزای شینگن فرانسه شامل حالتان می شود. پس از مشخص شدن نوع ویزا و هدفتان، می توانید چک لیست مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن فرانسه بسته به نوع ویزا را از طریق وبسایت سفارت، مرکز خدمات ویزای VFS گلوبال و یا مشاورین پرواز نیکاندریافت نمایید. پس از گردآوری و ترجمه مدارک لازم برای ویزای شینگن فرانسه، نوبت به گرفتن وقت سفارت فرانسه می رسد. برای گرفتن وقت سفارت باید اطلاعات پاسپورت خود به همراه اطلاعات سفرتان را برای سفارت ایمیل نمایید و یا از طریق وبسایت VFS گلوبال، پروفایل خود را ایجاد کرده و درخواست ویزای خود را ثبت کرده و وقت سفارت خود را بگیرید. راه دیگر این است که با متخصصین پرواز نیکان برای مشاوره و گرفتن وقت سفارت (چه عادی و یا فوری) تماس بگیرید. توجه داشته باشید که گرفتن وقت سفارت امری طاقت فرسا و زمان بر است و در صورتی که حوصله کافی برای این کار ندارید بهتر است که آن را متخصصین پرواز نیکان بسپارید.
 
وقت فوری سفارت فرانسه
 
مدارک مورد نیاز وقت سفارت فرانسه در تهران
با مراجعه به وبسایت وی اف اس گلوبال می توانید وقت بعدی سفارت را بررسی نمایید. در صورتی که قصد گرفتن وقت فوری سفارت فرانسه دارید می توانید با کارشناسان پرواز نیکان تماس حاصل نمایید. تمامی اعضای خانواده و یا همراهان شما که قصد سفر به فرانسه را دارند باید شخصا برای ثبت درخواست ویزای خودد به سفارت مراجعه نمایند و برای تنظیم وقت سفارت برای خانواده بایستی در یک ایمیل جزئیات کلیه اعضای خانواده ذکر و ارسال شود. 
وقت ملاقات گروهی برای گروه بیش از ده نفر باید از طریق شرکت پرواز نیکان  با ارسال ایمیل به franceiran@vfshelpline.com گرفته شود. کودکان زیر 12 سال، مجاز به ورود به مرکز درخواست ویزا نیستند. وقت سفارت خود را می توانید از سه ماه قبل از سفرتان رزرو نمایید. 
برای گرفتن وقت سفارت باید اطلاعات شخصی خود که شامل (نام و نام خانوادگی، شماره مرجع ویزای فرانسه، شماره پاسپورت، تاریخ تولد(DD/MM/YYYY)، تاریخ انقضا پارسپورت، ملیت، جنسیت، تاریخ سفر و شماره تماس) را به زبان انگلیسی به ایمیل appointmentfrance@vfshelpline.com ارسال نمایید. 
 
مدارکی باید برای گرفتن وقت سفارت فرانسه در تهران آماده داشته باشید، شامل موارد زیر می شود:
 
-    داشتن اسکن پاسپورت
-    دانستن نوع ویزای درخواستی، تاریخ سفر و مدت زمان اقامت
-    اطلاعاتی مانند آدرس محل سکونت به همراه کد پستی، شماره تلفن همراه و ایمیل
 
توجه داشته باشید که اطلاعاتی مانند شماره پاسپورت، نام متقاضی ویزا، تاریخ تولد، ایمیل و شماره موبایل را به طور دقیق وارد نمایید زیرا امکان تغییر آن بعد از ثبت نهایی وجود ندارد و اگر مغایرتی با یکی از مدارک شما داشته باشد مدارک شما را قبول نمی کنند. 
 
مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت فرانسه
 
مدت زمان وقت سفارت فرانسه
مدت زمان گرفتن وقت سفارت فرانسه بستگی به عوامل مختلفی دارد. یکی از این عوامل زمان اقدام برای ویزای فرانسه است که در ایام شلوغ سال مانند تابستان، سال نو این پروسه بیشتر طول می کشد. یکی از موارد دیگر که مدت زمان گرفتن وقت سفارت را تحت تأثیر خود قرار می دهد گرفتن وقت ها توسط آژانس های مسافرتی است زیرا آن ها می دانند که چه زمانی سفارت وقت های خالی خود را اعلام می کند. بنابراین شما در نهایت می توانید وقت سفارت خود را برای چند ماه آینده بگیرید. در صورتی که موفق نشدید و یا به دنبال گرفتن وقت فوری سفارت هستید با متخصصین پرواز نیکان تماس حاصل نمایید تا آن ها با تجربه کافی که در این زمینه دارند برای شما نزدیک ترین زمان موجود را بگیرند.  برای همین موضوع پیشنهاد می شود که این کار را به دست مشاوران حرفه ای و مجرب پرواز نیکان بسپارید که تجربه کافی در گرفتن وقت سفارت دارند. توصیه پرواز نیکان به شما این است که حداقل 45 روز قبل از تاریخ سفرتان برای گرفتن وقت سفارت فرانسه اقدام نمایید.
 
هزینه وقت سفارت فرانسه
هزینه وقت سفارت فرانسه تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد. اگر تمام مراحل وقت سفارت را خودتان انجام داده اید و مدارکتان را تکمیل کرده اید، تنها هزینه ای که باید هنگام وقت سفارت پرداخت نمایید هزینه ویزا و خدمات بیومتریک است. هزینه ویزا به ازای هر نفر بزرگسال شامل 60 یورو است که می توانید آن را به صورت نقدی با پرداخت دستمزد پرداخت نمایید. البته در صورتی که تمایل به استفاده از خدمات ویژه VFS گلوبال مانند ارسال پاسپورت با پیک، گرفتن عکس، خدمات ویژه در هنگام وقت سفارت و ... را داشته باشید باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید. برای اطلاع از هزینه وقت سفارت به صورت عادی یا فوری، انجام امور ویزا، تکمیل مدارک و فرم ویزا بهتر است که به مشاورین پرواز نیکان تماس بگیرید تا آن ها بتوانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند.
 
منبع: پرواز نیکان
 

 

گردشگری

آژانس مسافرتی سبزینه

مهاجرت به کانادا